فروشگاه آنلاين محصولات دانلودی

پشتیبانی خرید: اگر پس از تکمیل خرید لینک دانلود را نتوانستید دریافت کنید، با شماره تماس های 09115569722 - 09337266852 در ارتباط باشید. برای شنیدن بخشی از کتاب های صوتی در تلگرام پیام بدهید. آیدی تلگرام: @nabtarinfile ما 24 ساعته پاسخگو هستیم.

دانلود پاورپوینت مهاجرت لکوسیت ها به بافت ها (۲)


دانلود پاورپوینت مهاجرت لکوسیت ها به بافت ها (۲)

مهاجرت لکوسیت ها به بافت ها (۲)

 

 

فرمت فایل: pptx

تعداد اسلاید ها: 13

 

 

بخشی از متن:

واکنش متقابل لکوسیت – اندوتلیال و خروج لکوسیت از خون:

غلتیدن لکوسیت روی اندوتلیوم با واسطه سلکتین: تولید سایتوکاین از سلول های محل عفونت(مثلا ماکروفاژها) بیان سلکتین ها را روی سلول های اندوتلیال افزایش می دهد افزایش میل ترکیبی اینتگرین ها توسط کموکاین ها: سلول های ایمنی بافتی در پاسخ به تحریکات پاتوژن کموکاین ترشح می کنند که در سطح اندوتلیوم قرار می گیرد و پس از اتصال به گیرنده خود در سطح لکوسیت اینتگرین های لکوسیتی را به حالت میل ترکیبی بالا تغییر می دهند(افزایش قدرت اتصال اینتگرین ها) چسبندگی پایدار لکوسیت ها از طریق اینتگرین ها: اینتگرین ها از طریق سایتوکاین های التهابی بیان افزایشی روی سطح لکوسیت ها دارند و پس از تاثیر کموکاین ها و افزایش میل ترکیبی(LFA-1 و VLA4 به ترتیب با اتصال به ICAM-1 و VCAM-1) اتصال محکم لکوسیت به اندوتلیال را موجب می شود مهاجرت لکوسیت از طریق اندوتلیوم: اینتگرین ها و لیگاند های آنها و همچنین پروتئین های واسط دیگری باعث گسستگی موقت و برگشت پذیر در ناحیه اتصال بین سلولی اندوتلیال محل عفونت می شوند و لکوسیت از این نواحی عبور کرده و وارد بافت می شود.

مهاجرت نوتروفیل ها و مونوسیت ها به محل های عفونت یا آسیب بافتی:

سایتوکاین های التهابی بیان مولکول های چسبان و لیگاند های آنها را تحریک می کند و ماهیت خروج سلول از بافت برای سلول های فاگوسیت ایمنی ذاتی مشابه است اما تفاوت در زمان ورود هر نوع سلول به بافت آسیب دیده از طریق تفاوت زمانی در ترشح سایتوکاین ها و کموکاین های اختصاصی در بافت و بیان مولکول های چسبان و پذیرنده های کموکاینی در هر نوع سلول اتفاق می افتد بیان زود هنگام کموکاین CXCL8(IL-8) درپاسخ به عفونت توسط ماکروفاژهای بافتی که به رسپتور های CXCR1 و CXCR2 بر سطح نوتروفیل ها متصل می شود ورود نوتروفیل در مرحله اول پاسخ به عفونت را توجیه می کند مهم ترین کموکاین فراخوانی مونوسیت به نام CCL2(MCP-1) به پذیرنده اختصاصی خود CCR2 در سطح مونوسیت متصل می شود و تولید این کموکاین در مرحله دوم پاسخ التهابی دلیل ورود ثانویه مونوسیت به بافت است نوتروفیل ها پس از ورود به بافت التهابی اعمال اجرایی خود را انجام داده و پس از چند ساعت می میرند و مونوسیت ها به ماکروفاژهای بافتی تبدیل می شوند که طی چندین روز تا چندین هفته در بافت عمل می کنند (برخی ماکروفاژ ها ممکن است از طریق لنفاتیک ها به غدد لنفاوی مهاجرت کنند).

این فایل شامل موارد زیر است:

عنوان

واکنش متقابل لکوسیت - اندوتلیال و خروج لکوسیت از خون

مهاجرت نوتروفیل ها و مونوسیت ها به محل های عفونت یا آسیب بافتی

مهاجرت و بازگردش لنفوسیت ها

مهاجرت سلول های T بکر به غدد لنفاوی

خروج سلول های T بکر از غدد لنفاوی

مهاجرت لنفوسیت T اجرایی به محل عفونت

پایان

 

 

 

فروشگاه آنلاین محصولات دانلودی

پشتیبانی خرید: 09337266852


مبلغ قابل پرداخت 4,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

دیدگاه های کاربران (0)

استان گيلان-شهرستان تالش

تمام حقوق این سایت محفوظ است. کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما